havalı-1.jpg

Taşlama Makinesi Nedir? Nasıl Kullanılmalıdır?

Taşlama Makinesi; kesim, taşlama ve parlatma için kullanılan elektrikli el aletlerindendir. Spiral veya canavar olarak da piyasada adlandırılmaktadır.

Taşlama Makinesi normal boyutta iki elle kullanıma uygun olarak üretilmektedir. Rahat ve kolay kullanım için daha küçükleri ve tek el ile kullanım amacıyla tasarlananları da mevcuttur. Bunlara da avuç içi taşlama denmektedir.

Su kullanmadan metal, mozaik, mermer vb. malzeme yüzeylerini hafif taşlamak, çapaklarını almak ve kesmek için üretilmiştir. Küçük boyutlarıyla dar alanlarda dahi çalışma kolaylığı sağlar. Sahip oldukları elektrik motorunun gücüne göre performans gösterirler. Temel olarak elektrik motoru mili, dişliler yardımıyla spiral makinesinin uç kısmında bulunan yuvayı çok yüksek devirlerde döndürmesi şeklinde çalışır. Bu yuvaya kullanım amacına uygun bir taş takılarak kullanılır.

Taşlama Makinesi Kullanımı;

Taşlama makinesi ile çalışmaya başlamadan önce yapılacak işe ve çalışılacak yüzeye uygun bir taş seçilmeli ve makineye sıkma anahtarı (ay anahtar) ile sıkılarak sabitlenmelidir. Spiral makinesi ile kesme işlemi yapılacaksa kesilecek yüzeyin cinsine göre metal, beton ya da mermer kesme taşı kullanılmalıdır. Paslanmaz çelik yüzeylerde çalışılacaksa kesme taşının inox olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca çeşitli yüzeylerde taşlama yapmak içinse çapak alma taşları ya da flap diskler kullanılabilir. Paslanmaz çelik yüzeylerde çapak alma taşlarının inox, flap disklerin ise seramik ya da zirkonyum olmasına özen gösterilmelidir.

Kartek Havalı El Aletleri olarak bizler Türkiye de El Aletleri denildiği anda akıla ilk gelenlerdeniz. Bu onuru kazanmak için Kartek ailesi olarak profesyonel çalışanlar ile daima müşterilerimizi desteklemeteyiz.

 Detaylı Bilgi İçin Bize Ulaşınız :
0 216 394 45 79

NET USERTaşlama Makinesi Nedir? Nasıl Kullanılmalıdır?
Paylaş

Related Posts