havalimarsmotoru.jpg

Havalı Marş Motoru Tamiri | Havalielaletleriservisi.com

Havalı Marş Motoru Tamiri

Havalı motor tüm havalı el aletleri tamiri profosyonel ekibimiz ve makinalrımızla tamir edilmektedir. Özel parçası bulunmayan havalı el alet parçaları makinalarımızda kendi bünyemizde yedek parçası yapılarak müşteriye havalı el aleti kusursuz olarak teslim edilir biz havalı el aletlerinde sorunun neden kaynaklandığını bulup tekrarlanmasını da önleyerek tamir ediyoruz.

Taşıtlarda motorun ilk hareket marş sisteminin basınçlı hava ile sağlanması

Taşıtların ilk hareketi için elektrikli marş düzeneği yerine basınçlı hava. Sıkıştırılmış havanın bir enerji kaynağı olduğu bilinen bir şeydir ve bu sistemde bunun üzerinedir.

Sıkıştırılmış havadan yararlanarak taşıtların ilk hareket kısmında akümülatör devre dışı kalacak, elektrikli marş dinamosu yerine taşıtların marş düzeneğinde basınçlı hava motoru kullanılacaktır. Örneğin; otomobilde havanın 2,5 litrelik kadar bir hava tankına motordan alınan hareketle mikro bir (pompa) kompresör yardımıyla otomatik olarak hava basılacak ve belirli bir basınçtan sonra kompresör (pompa) devreden çıkacak ve motora gereksiz yük vermeyecek, pompa da yıpranmamış olacaktır.

Durmakta olan motoru çalıştırmak için kontak anahtarı çevrildiğinde valf bobinin basınçlı havayı açmasıyla; havayla çalışan lokma anahtarı gibi hava motoru vb. sistem marş dinamosunun işlevini aynı yer vb. yerde volanı aynı güçte ve devirde çevirerek motora ilk hareketi vererek çalıştıracaktır.

Hava motoruna basınçlı hava geldiğinde ilk önce volana dişliyi sürecek, motor çalıştığında kontak anahtarı serbest bırakıldığında valf bobinin elektriği kesileceğinden hava motoruna hava geçişi kapanmış olacak ve volana sürülen hava motorunun dişlisi volan dişlisinden yay vb. ile geri gelecektir.Marş için taşıtta elektrikli marş dinamosu olmayacağından, akümülatörün görevi aydınlatma ve diğer elektrik devreleri için kullanılmış olacak ve akümülatörün yıpranmayıp, ömrü, boşalma süresi uzamış olacaktır. Akümülatör yerine 12 voltluk kuru bataryalar da kullanılabilir.

Firmamız bu noktada size en iyi hizmeti verebilmek için çalışmaktadır.

Bize Ulaşın;

Tel: 0 216 394 45 79

E-Mail: [email protected]

NET USERHavalı Marş Motoru Tamiri | Havalielaletleriservisi.com
Paylaş

Related Posts