havalı-matkap.png

2. El Havalı Matkap Tercihiniz Nelere Göre Olmalıdır?

2. El Matkap ürünlerimiz bakımlı ve işlerinizi kolayca yapabilmeniz için dayanıklıdır.

2. El matkap ihtiyaçlarını karşılamanız Havalı El Aletleri Servisi ile çok kolay. Bizler 2.El Matkapları bakımlı bir şekilde müşterilere sunmaktayız. Çeşitli malzemelerde delik açmak ve açılmış delikleri genişletmek için kullanılan alet olan matkap bu işlevleri dikkatli ve düzenli bir biçimde yapabilmesi için bakımlı olmalıdır. Havalı El Aletleri Servisi olarak ürünlerimiz daima bakımlıdır.

Matkapla delmede kullanılan, iki temel delme metodu vardır. Birinci metot daha çok madencilikte ve sondaj için kullanılan darbeli delme metodudur. Bu metotda kazıcı takım, aldığı darbelerle delinen ortama çakılarak ilerler. Bu ilerleme, vurulan darbelerle zeminden parça koparılarak, kesikli bir şekilde gerçekleşir. Daha yaygın olan ikinci delme metodu, dönel delme metodudur. Bu metot da dönen kesici takımlar, malzemeyi kesme ve öğütme yoluyla deler.

 

Havalı el aletleri yapılan işlerden insan gücünü azaltmak ve işlem hızını arttırmak amacı ile geliştirilmiş aletlerdir. Havalı aletler çalışma prensibi olarak adından da anlaşılacağı gibi yapılacak işlemin hava basıncı gücü yardımı ile uygulanmasıdır. Havalı makineler, havalı matkaplar, havalı tornavida, havalı taşlama, havalı zımpara makinesi, havalı polisaj makinesi, havalı kesici, havalı perçin tabancası, havalı zımpara makinesi, havalı zımba tabancası, havalı zımba tabancaları hava basıncı ile çalışan ve işlem süresinde kısalmaların sağlandığı bazı aletlerdir.

Havalı el aletleri, basınçlı hava sisteminin sağladığı sıkıştırılmış havayı kullanır. Sistemden gelen sıkıştırılmış havanın, motorda genişleyerek sağladığı enerji ile çalışır. Ortaya çıkan basınçlı hava, aletlere iletilir ve sakladığı kullanılabilir enerjiyi açığa çıkartarak aletler çalıştırılır. Pnömatik sistemlerde hava uygun yöntemlerle alınıp, depolanabilir, basınç kazandırılabilir ve kullanıldıktan sonra tekrar atmosfere bırakılabilir. Havalı el aletleri, kullanım yoğunluğuna göre üç gruba ayrılır. Bunlar;

1. DIY(Do It Yourself) Aletler: Nadiren kullanılmak için tasarlanmış ucuz aletlerdir. Genellikle Çin’de üretilirler. Çok tercih edilmezler.

2. Profesyonel Aletler: Sık olarak kullanılmak rağmen, yoğun ve ağır şartlarda kullanılmazlar. Genellikle tamircilerde ve atölyelerde kullanılırlar.

3. Endüstriyel Aletler: Bu aletler ağır sanayi koşullarında uzun süre çalışmak için tasarlanmıştır. Günde 6-8 saatlik periyodlarda kullanılırlar. En pahalı el aletleri bu gruptadır.

netprogramlama2. El Havalı Matkap Tercihiniz Nelere Göre Olmalıdır?
Paylaş

Related Posts